4 Korzyści wynikające z jedzenia o właściwej porze

4 Korzyści wynikające z jedzenia o właściwej porze

Jedzenie o właściwej porze jest ważne z kilku powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest to, że pomijanie posiłków może rozregulować Twoje delikatne mechanizmy żywieniowe. Poza tym, pomijanie posiłków może prowadzić do złego przygotowania posiłków i złych nawyków żywieniowych. Dlatego najlepiej jest jeść posiłek co najmniej trzy godziny przed pójściem spać. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych wzdęć i rozstroju żołądka.

Unikanie nocnego podjadania może prowadzić do cukrzycy i chorób serca

Jedzenie późno w nocy to wielkie nie. Prowadzi do skoków poziomu cukru we krwi i zaburza wydzielanie insuliny. Może to powodować problemy zdrowotne, w tym cukrzycę i choroby serca. W badaniu opublikowanym w British Journal of Nutrition sprawdzono, jak wzorce żywieniowe wpływają na pracowników nocnych. Jedzenie trzech zbilansowanych posiłków dziennie to świetny sposób na ograniczenie nocnego podjadania i utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi.

Badania wykazały, że późne jedzenie może zakłócać normalne funkcjonowanie organizmu w zakresie insuliny i poziomu glukozy. Częste podjadanie późno w nocy może prowadzić do stanu przedcukrzycowego, a w końcu do pełnoobjawowej cukrzycy. Osoby z cukrzycą są bardziej narażone na choroby serca niż osoby bez niej. Oprócz pogorszenia funkcjonowania systemu insulinowego organizmu, podjadanie późno w nocy może zwiększyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, które są prekursorami chorób serca i cukrzycy. Poza zagrożeniem dla zdrowia, późne jedzenie może spowodować wzrost wagi.

Posiadanie codziennego harmonogramu i rutyny może złagodzić lęki

Stworzenie codziennego harmonogramu dla dzieci z ADHD, zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub innymi zaburzeniami rozwojowymi może pomóc im radzić sobie z ciągłymi zmianami. Dzieci te mają problemy z organizacją, pamięcią i zarządzaniem czasem. Ucząc je tworzenia nawyków i rutyn, mogą nauczyć się kontrolować stres, który powodują zmiany w ich środowisku. Rutyny pomagają również dzieciom z tymi schorzeniami uniknąć stresu wywołanego przez stres.

Posiadanie codziennej rutyny jest korzystne z wielu powodów, w tym pomaga poprawić relacje z innymi oraz zmniejszyć lęk i depresję. Spójność codziennej rutyny pozwala czuć się pod kontrolą swojego dnia, zmniejszając niepokój. Oprócz korzyści dla zdrowia psychicznego wynikających z posiadania rutyny, pomaga ona również osobom z lękiem i OCD czuć się mniej przytłoczonym i mniej zestresowanym. Rutyny pomagają również śledzić, co trzeba zrobić każdego dnia i pomagają radzić sobie ze zmianami.

Posiadanie codziennych harmonogramów i rutyn może zmniejszyć niepokój spowodowany nagłą zmianą i pozwala łatwiej dostosować się do nowych warunków. Rutyny pomagają wyrobić zdrowe nawyki i poprawić relacje interpersonalne. Rutyny mogą pomóc ludziom radzić sobie ze stresem na wiele sposobów. Pomaga im się skupić i utrzymać poczucie normalności, zwłaszcza w stresujących momentach. Istnieje kilka korzyści z posiadania codziennego harmonogramu i rutyny.

Jedzenie o właściwej porze dnia może przynieść wiele korzyści

Korzyści płynące z jedzenia właściwych posiłków o właściwej porze dnia to nie tylko utrata wagi; wykraczają one również poza utrzymywanie poziomu energii. Jedzenie o właściwych porach pomaga zwalczać choroby, poprawić metabolizm i utrzymać wagę w ryzach. Oto cztery z tych korzyści. Poniżej wymieniono niektóre z wielu korzyści płynących z jedzenia właściwych posiłków we właściwym czasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która pora jest dla Ciebie najlepsza.

Zmiana pory posiłków może zakłócić Twój rytm okołodobowy. Aby utrzymać prawidłowy rytm okołodobowy, ważne jest, by jeść o stałych porach w ciągu dnia. Drastyczne zmiany pór posiłków mogą zakłócić cykl snu i spowodować wiele problemów. Nieregularne wzorce żywieniowe zostały powiązane z otyłością, cukrzycą typu 2 i chorobami układu krążenia. Spożywanie posiłków o właściwych porach może pomóc Ci uniknąć tych problemów, zwiększając poziom energii i zmniejszając ryzyko otyłości, chorób układu krążenia i cukrzycy typu 2.

Wśród tych korzyści jest zdolność do spalania większej ilości tłuszczu. Zjedzenie 190-kalorycznej przekąski o godzinie 10 rano spowodowało większe spalanie tłuszczu niż u osób, które zjadły tę samą przekąskę o godzinie 23. Ponadto w badaniu przeprowadzonym wśród dietetyków stwierdzono, że zjedzenie późnego lunchu spowodowało mniejszą utratę wagi niż u osób, które jadły wcześniej. Zjedzenie lekkiej przekąski w godzinach popołudniowych może zwiększyć spożycie składników odżywczych i pomóc uniknąć przejadania się w dalszej części dnia.

Lunch najlepiej jeść od czterech do pięciu godzin po śniadaniu. Jeśli jesz duże śniadanie rano o godzinie 7, powinieneś zjeść lunch między godziną 11 a małą przekąską między godziną 14. Powinieneś również rozważyć zjedzenie przekąski między godziną 17 a 18. Po tym czasie będziesz na szczycie metabolizmu na cały dzień.

Śniadanie jest kluczowym posiłkiem dnia. Ustawia ono poziom cukru we krwi na resztę dnia. Wysokobiałkowe śniadanie pomaga ograniczyć głód. Pomijanie śniadania wiąże się z wyższym BMI. Jedzenie wysokobiałkowego śniadania może również zapobiec otyłości i zwiększy Twój metabolizm. Jeśli nie zjesz śniadania, czeka cię długi dzień. Korzyści są ogromne!

Duży lunch sprawi, że dłużej będziesz syty. Zapobiegnie to uczuciu głodu i pomoże Ci wykonać więcej zadań. Będziesz też mniej zmęczony po zjedzeniu dużego posiłku. Lunch o wysokiej zawartości białka i węglowodanów złożonych zapobiegnie popołudniowym zachciankom. Jedząc duży posiłek, zmniejszysz również liczbę podjadania i objadania się w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *