Dbanie o zdrowie w domu

Dbanie o zdrowie w domu

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że COVID-19 nie jest lekiem na wszystko. Jednak leki dostępne bez recepty mogą pomóc w opanowaniu objawów. Ważne jest zapewnienie sobie ciepła, a także korzystanie z łazienki w osobnym pomieszczeniu. Ponadto, staraj się zautomatyzować jak najwięcej pracy nóg, jak to możliwe. Można również szukać profesjonalnych usług opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci podjąć lepsze decyzje i zachować zdrowie w domu.

Samoopieka obejmuje higienę, odżywianie, sport, ćwiczenia, szukanie profesjonalnych usług zdrowotnych i wiele innych

Międzynarodowa Fundacja Samoopieki definiuje samoopiekę jako zachowanie dobrego samopoczucia u osób i społeczności przy jednoczesnym zapobieganiu chorobom wynikającym ze stylu życia. Samoopieka ma również kluczowe znaczenie dla osób z istniejącymi chorobami. Ten rodzaj leczenia jest naturalną pierwszą reakcją na powszechne, codzienne problemy zdrowotne. Około 70 do 95 procent chorób i schorzeń można opanować bez pomocy pracownika służby zdrowia. Niemniej jednak, umiejętność samoopieki musi obejmować wiedzę o tym, kiedy należy szukać pomocy u pracownika służby zdrowia.

Chociaż samoopieka może przybierać różne formy, korzyści z niej płynące są liczne. Badania naukowe łączą samoopiekę z poprawą odporności, zmniejszeniem stresu i większą wydajnością. Według Marni Amsellem, licencjonowanego psychologa z Connecticut, samoopieka może mieć charakter fizyczny, umysłowy i duchowy. Poniżej wymieniono kilka sposobów na to, jak się o siebie troszczyć. Rozważ wskazówki zawarte w tym artykule, jak dbać o siebie i innych.

Określenie poziomu samoopieki jest kluczowe dla ustalenia właściwej polityki. Wykorzystanie samoopieki jako zastępczej miary zdrowia i dobrego samopoczucia danej osoby jest potężnym narzędziem do monitorowania postępów w zakresie zdrowia. Ponadto pomiar samoopieki pozwala decydentom określić braki w samoopiece i opracować priorytetowy plan działania.

Zautomatyzuj jak najwięcej czynności

Samoopieka jest trudna, gdy musisz być odpowiedzialny za innych. Tu właśnie technologia może się przydać. Inteligentne urządzenia domowe mogą przypominać Ci o tym, że masz coś zrobić każdego dnia, a nawet ustawiać przypomnienia za Ciebie. Automatyzując jak najwięcej czynności, będziesz w stanie uniknąć przeszkód, które powstrzymują cię od dbania o siebie. Nowojorska psycholog Chloe Carmichael, autorka książki Nervous Energy: How to Use Your Anxiety to Thrive (Nerwowa energia: Jak wykorzystać niepokój, by się rozwijać), poleca ustawienie inteligentnego urządzenia domowego tak, by odtwarzało muzykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *